Nohejbal

Boban Ščučka

scbob@seznam.cz

Nohejbalový turnaj k zahájení sezóny 2010

11 dubna 2010 byl nohejbalovým oddílem Sokola Roztoky uspořádán turnaj dvojic. Vzhledem k tomu, že se jednalo  o první akci tohoto roku na venkovních hřištích, byla volba termínu dohodnuta nezvykle na neděli z důvodu zájmu o tuto akci od hráčů z extraligy a krajského přeboru, kteří již o sobotách mají rozehrané soutěže.

Turnaji  předcházela úprava antukových hřišť, jejich srovnání a utažení povrchu, vyklizení kabin a úklid okolí. Na stanovený termín bylo vše připraveno, včetně občerstvení, jen předpověď počasí nebylo příznivé. A skutečně v neděli ráno pršelo a zdárné zahájení sezony ohroženo. Po osmé hodině začínali přicházet první hráči a do uzávěrky se nahlásilo 23 družstev. Přijeli hráči z Řeporyj, D. Beřkovic, Braškova, Libčic, Dobřichovic, Čakovic, Suchdola, H. Počernic, Oseka, Radotína, Žamberka a Roztok. Varianta odehrát turnaj v tělocvičně nebyla při tomto počtu možná. Naštěstí pršet přestalo a po uválcování hracích ploch bylo možno turnaj rozehrát. (v záloze stále bylo uvažováno využití víceúčelového hřiště s umělým povrchem). Hráči byli rozděleni do 4 skupin podle předpokládané výkonnosti s tím aby se silné dvojice ve skupině nesetkaly. Hrálo se na všech třech kurtech venku na antuce a jedna skupina v tělocvičně.  Dvě družstva ze skupin postoupily do osmičlenné finálové skupiny a ostatní dohrávali o 9 až  23 místo. I když už se dohrávalo vyřazovacím systémem ( pavoukem ), tak finálový zápas skončil před 18 hodinou.

Turnaj vyhráli hráči ze Žamberka, druhý byl Radotín. Na třetím místě se umístilo družstvo v kombinaci Řeporyje – Čakovice. Další umístění: 4 až 5  Řeporyje, 6. Dobřichovice, 7. Řeporyje 2, 8. H. Počernice. Družstvo Roztok se v tak silně obsazeném turnaji umístilo na jedenáctém místě.

Akce ze stran hráčů byla kladně hodnocena, o čemž svědčí i účast družstev o další umístění. Po celou dobu bylo k dispozici občerstvení s nabídkou výborného guláše, polévky, párky, bramboráčky, byly i palačinky, výběr nápojů a točené pivo. Dík patří všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu turnaje, stejně tak i vyšší moci že nepršelo. To asi ale vše zařídil náš zesnulý kamarád Pepa Kazimour, na jehož památku se tento turnaj konal.

Za pořadatele B. Ščučka

Nohejbal 9.10.-4.jpg